Tu jesteś:

Witaj w muzycznym laboratorium!

Zbiór narzędzi związanych z dźwiękiem w każdej postaci - od fizyki do teorii muzyki. Eksperymentuj, odkrywaj, ucz i baw się.

Chwyty gitarowe

W tym miejscu zobaczysz jak zagrać wybrany akord na gitarze (akustycznej, klasycznej lub elektrycznej), czyli tzw. chwyty gitarowe. Zdefiniuj pożądany akord i poniżej otrzymasz listę schematów pokazujących jak ułożyć palce na gryfie.

Szukany akord i strojenie

Podaj nazwę akordu (kwitu)
Wybierz strój jaki stosujesz

Wykryty akord - podsumowanie

Wykryty akord
Alernatywne nazwy
Grane dźwięki

Wynik - jak zagrać wybrany akord na gitarze

Przykładowe akordy

Alternatywne sposoby strojenia gitary

MuzyczneLaboratorium.pl to miejsce, w którym możesz eksperymentować z bardzo szeroko rozumianym dźwiękiem oraz muzyką. Strona jest podzielona na moduły pogrupowane w kategorie, które próbują uchwycić różne aspekty obcowania z dźwiękiem. Na stronie znajdziesz zarówno narzędzia przydatne dla czynnych muzyków np. stroik gitarowy online, zobaczysz jak zagrać kłopotliwy akord w Twojej ulubionej piosence, dowiesz się co to są skale muzyczne, gamy i w jaki sposób pojedyncze tony składają się w akordy. Jeśli lubisz eksperymentować i drzemie w Tobie duch majsterkowicza, to mogą Cię zainteresować działy bardziej techniczne, gdzie zobaczysz jak zbudowane są instrumenty muzyczne i dlaczego wydobywają takie, a nie inne dźwięki, obejrzysz swój głos na oscyloskopie czy analizatorze widma lub zobaczysz na ekranie komputera jak fale dźwiękowe nakładają się na siebie. Słuchaj, odkrywaj, poznawaj. Miej uszy szeroko otwarte!