Tu jesteś:

Witaj w muzycznym laboratorium!

Zbiór narzędzi związanych z dźwiękiem w każdej postaci - od fizyki do teorii muzyki. Eksperymentuj, odkrywaj, ucz i baw się.

Zmiana tonacji (transpozycja)

Narzędzie pozwalające szybko znaleźć akordy po zmianie tonacji (transpozycji) np. po podwyższeniu lub obniżeniu o 1 półton. Podajesz oryginalne akordy oraz liczbę półtonów, o które chcesz przesunąć (przetransponować) i otrzymujesz akordy w docelowej tonacji.

Oryginalna tonacja

Podaj akordy w oryginalnej tonacji (np. CGDAE to akordy dla "Hey Joe" J. Hendrixa)
O ile półtonów przesunąć

Wynik - nowa tonacja

Podane akordy (przed transpozycja)
Akordy w nowej tonacji (po transpozycji)
MuzyczneLaboratorium.pl to miejsce, w którym możesz eksperymentować z bardzo szeroko rozumianym dźwiękiem oraz muzyką. Strona jest podzielona na moduły pogrupowane w kategorie, które próbują uchwycić różne aspekty obcowania z dźwiękiem. Na stronie znajdziesz zarówno narzędzia przydatne dla czynnych muzyków np. stroik gitarowy online, zobaczysz jak zagrać kłopotliwy akord w Twojej ulubionej piosence, dowiesz się co to są skale muzyczne, gamy i w jaki sposób pojedyncze tony składają się w akordy. Jeśli lubisz eksperymentować i drzemie w Tobie duch majsterkowicza, to mogą Cię zainteresować działy bardziej techniczne, gdzie zobaczysz jak zbudowane są instrumenty muzyczne i dlaczego wydobywają takie, a nie inne dźwięki, obejrzysz swój głos na oscyloskopie czy analizatorze widma lub zobaczysz na ekranie komputera jak fale dźwiękowe nakładają się na siebie. Słuchaj, odkrywaj, poznawaj. Miej uszy szeroko otwarte!