Tu jesteś:

Witaj w muzycznym laboratorium!

Zbiór narzędzi związanych z dźwiękiem w każdej postaci - od fizyki do teorii muzyki. Eksperymentuj, odkrywaj, ucz i baw się.

Analizator widma

Analizator widma online. Umożliwia obserwacje sygnału audio w dziedzinie częstotliwości.

FFT size

Czy wiesz, że...?

  • Pierwszy analizator widma został skonstruowany w 1967r. Odkrycie to zostało umożliwone przez wynalezienie transformaty Fouriera, na której opiera się działanie tego urządzenia.
  • Analizatory widma dzieli się zwyczajowo na swept-tuned oraz czasu rzeczywistego.
  • Analizatory widma mogą występować w różnych postaciach: stacjonarnej, przenośnej, podręcznej i komputerowej.
  • Do zalet analizatorów widma online należy możliwość zsynchronizowania danych analizy, ogólnostępność oraz bezpłatny dostęp.
  • Dzięki analizatorowi widma możemy śledzić wykres oraz zapis amplitudy sygnału w domenie częstotliwości.
MuzyczneLaboratorium.pl to miejsce, w którym możesz eksperymentować z bardzo szeroko rozumianym dźwiękiem oraz muzyką. Strona jest podzielona na moduły pogrupowane w kategorie, które próbują uchwycić różne aspekty obcowania z dźwiękiem. Na stronie znajdziesz zarówno narzędzia przydatne dla czynnych muzyków np. stroik gitarowy online, zobaczysz jak zagrać kłopotliwy akord w Twojej ulubionej piosence, dowiesz się co to są skale muzyczne, gamy i w jaki sposób pojedyncze tony składają się w akordy. Jeśli lubisz eksperymentować i drzemie w Tobie duch majsterkowicza, to mogą Cię zainteresować działy bardziej techniczne, gdzie zobaczysz jak zbudowane są instrumenty muzyczne i dlaczego wydobywają takie, a nie inne dźwięki, obejrzysz swój głos na oscyloskopie czy analizatorze widma lub zobaczysz na ekranie komputera jak fale dźwiękowe nakładają się na siebie. Słuchaj, odkrywaj, poznawaj. Miej uszy szeroko otwarte!